اتاقک های پارتیشن , طراحی انواع اتاقک پارتیشن

اتاقک های پارتیشن , طراحی انواع اتاقک پارتیشن
۵ (۱۰۰%) ۱ vote

اتاقک های پارتیشن , طراحی انواع اتاقک پارتیشن , اینفو پارتیشن : تمامی کابینت بندی ها , کابین های ادارات , انواع پارتیشن ها , میزهای کابین دار و … همگی با عنوان فضای کاری نیمه محصور شناخته می شوند که از قسمت های کناری آن ها که عموما به بلندی ۶-۵ فوت می باشد به عنوان پارتیشن استفاده می شوند . مهمترین و اصلی هدف از پارتیشن بندی در یک اداره و سازمان تمرکز کارمندان است به این ترتیب با ایجاد پارتیشن در فضای کاری کارمندان باعث بالا رفتن روحیه ی کاری و تمرکز کارمندان می شوند . چون بعضا محیط بعضی از ادارات به گونه ای است که دید منظره بیرون از اتاق به خوبی است و شاید سبب حواس پرتی کارمندان شود و یا با این کار عایق بندی صدا می شود و سبب بالا رفتن بازدهی کار کارمندان می شود . پارتیشن ها از عناصر مدولار چون قفسه بندی , کمدهایی در پایین و بالاسر , کشوها و … طراحی شده که با توجه به نیاز کارمندان طراحی و نصب شده است . در کل نصب و طراحی این پارتیشن ها توسط تیم حرفه ای پارتیشن ما انجام می گیرد .

اتاقک پارتیشن

اتاقک پارتیشن

اتاقک پارتیشن

اولین بار کسی که اتاقک پارتیشن را طراحی و نصب کرد شخصی به نام رابرت پروسپت طراح شرکت هرمان میلر بود . که در سال ۱۹۶۷ که با نام اکشن آفیس ۲ به همگان معرفی شد . پارتیشن ها یک ساختار مدرن اداری هستند که به کمک کارمندان یک اداره آمده اند تا علاوه بر فضای کاری آرام کاری فرد از دکوراسیون اتاق کاری خود نیز لذت ببرد . میزهای پارتیشن ها نیز یک مزیتی که دارند این است که می توان آن ها سفارش داد و طبق خواسته ی مشتری ساخته شوند . با استفاده از پارتیشن ها می توان دیواره های کناری فضای کاری مدیران و کارمندان را پارتیشن بندی کرد می توان روی آن ها قفسه بندی , کمد بندی , تابلو اعلانات و .. نصب کرد . بهترین کار این است که همیشه به خاطر داشته باشید که فضای پارتیشن ها را با میزهای ایستاده به شکل سنتی مانند میزهای پدستال طراحی کرد و با نمونه های ویژه ی پارتیشن به شکل ایستاده طراحی کرد و در این صورت می توان از میزهای پارتیشن استفاده نکرد . این نوع از محیط های کاری و اداری پویا و فعال هستند که در سالهای ۱۹۵۰-۱۹۰۶ در کشورهای آلمان و انگلیس رایج شد .

کلمه پارتیشن

کلمه ی پارتیشن ( cubicle ) از لغت ( cubiculum )  در اوایل قرن ۱۵ از زبان انگلیسی گرفته شده که برای اتاق های کودک یا خواب به کار برده می شود . در اصل می توان برای اتاق های کوچک نیز به کار برد که هر نوع استفاده می شود از آن ها کرد . پارتیشن به مانند اتاق های کوچک چوبی که در زمان های قدیم وجود داشته امروزه می تواند به عنوان حریم شخصی و خصوصی کارمندان و کاربران باشد و فضاهای خالی که بدون استفاده نیز می باشند را می توان کابینت بندی یا قفسه بندی یا کتابخانه در داخل اتاق ها ساخت . قبل از اینکه پارتیشن پا به میان بگذارد کارمندان و کارکنان یک بخش در یک اتاق باز و در میزهای ردیفی که در کنار یکدیگر قرار داشتند به کار مشغول بودند که ممکن است این برای برخی از کارمندان که زود دچار حواس پرتی می شوند خوب نبوده امروزه با نصب و کار اندازی پارتیشن ها در ادارات کارمندان می تواننند با خیالبی آسوده و بهدذور از صدای ازار دهنده به کار مشغول شوند .

تاثیرات اجتماعی پارتیشن ها

پارتیشن اداری تقریبا در سال ۱۹۶۰  به جامعه معرفی شدند ولی این نکته را همیشه در خاطر داشته باشید که شاید مبلمان اداری به اندازه ی پارتیشن های اداری نتواند برای جامعه مفید واقع شود . در یک مطلب یا چند سطر نمی توان تمامی خصوصیات منفی و مثبت پارتیشن ها را بازگو کنیم . آقای توماس هاین یک نظریه ی بسیار جالبی که در باره ی پارتیشن ها دارد این است که از سال ۱۹۶۰ پارتیشن توانسته است زن ها را به کارهای مدیریتی میانی نزدیک کند . به این ترتیب که معرفی پارتیشن برای همکاران آقا یک فضای جدیدی را معرفی می کند که در آن زن ها مدیر بخش هستند قبلا این طور بوده که حریم خصوصی کمتری را در اختیار داشتند .

برای کسب اطلاعات بیشتر از انواع پارتیشن , پارتیشن اداری , پارتیشن دوجداره با شرکت اینفو پارتیشن همراه باشید .

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *