استفاده از پارتیشن دوجداره و پارتیشن اداری در کسب و کار

استفاده از پارتیشن دوجداره و پارتیشن اداری در کسب و کار
۵ (۱۰۰%) ۱ vote

استفاده از پارتیشن دوجداره و پارتیشن اداری در کسب و کار , اینفو پارتیشن : از پارتیشن های دوجداره و پارتیشن های اداری در پارتیشن بندی مکان ها و فضاهای مختلف استفاده می شود که این نوع از پارتیشن ها مختص هر نوع کسب و کاری است . این نوع از پارتیشن ها یک روش و یک راه حل مناسب رو بروی مدیران است تا با انتخاب پارتیشن بندی مناسب به جداسازی فضای اداری خود بپردازند . که هم سبب کسب و کار موفق و هم عوض شدن فضای کاری و تاثیر مثبت در روحیه ی کارمندان و مدیران می شود . انتخاب پارتیشن اداری درست ومناسب به عوامل گوناگونی بستگی دارد که در این راستا مجموعه پارتیشن ما سعی می کند تا تمامی مطالب و اطلاعات لازم را که در این چن سال کار خود در حرفه ی پارتیشن بندی به شما مشتریان عزیز ارائه دهد تا با انتخاب صحیح و به جا و مناسب بتوانید محیط اداری یا منزل خود را پارتیشن بندی کنید .

استفاده از پارتیشن دوجداره و پارتیشن اداری در کسب و کار

در ادامه ی این مطلب سعی می شود تا پارتیشن را از دید شغل ها و کسب کارهای مختلف مورد بررسی قرار دهیم . برای بهتر فهم کردن این مطلب و درک بهتر آن شغل ها را به دو دسته تقسیم می کنیم :

استفاده از پارتیشن دوجداره و پارتیشن اداری در کسب و کار

استفاده از پارتیشن دوجداره و پارتیشن اداری در کسب و کار

ابتدا شغل ها و کسب و کارهای بسیار کوچک , و سپس مشاغلی اعم از سازمان ها وشرکت های بزرگ و ادرات دولتی و خصوصی . مشاغل کوچک و دفاتر اداری خرد دارای مساحت کمتری نسب به دیگر سازمان های بزرگ است و بنابراین نیاز به پارتیشن بندی کمتری به نسبت دیگر سازمان های بزرگ درد برای نمونه می توان مطب های پزشکان , دندان پزشکی ها , کلنیک ها , عکاسی , فیلم برداری ها و … را می توان نام برد . و اما برای مشاغل و شرکت های بزرگ اقتصادی می توان سازمان ها و نهادهای اجتماعی بزرگ دولتی و خصوصی , شرکت های تولیدی و تجاری بزرگ  یا حتی مراکز و نظام های آموزشی چون بانک ها , دانشگاه ها , کارخانه جات و شرکت های هلدینگ و .. نام برد .

در تمامی کسب کارها و مشاغل می توان با نصب پارتیشن ادری محیطی امن و کاربردی تر را داشت . علت اصلی استفاده یمدیران یک بخش یا سازمان از پارتیشن این است که با خاصیت ها و کاربردهای پارتیشن آشنا شده اند و مدیرانی که در عرصه ی کاری خود موفق هستند به این امر راغب هستند که پارتیشن یک نوع سشاختار است که سبب می شود فضا و متطقه ی خاصی در محیط ایجد شود که این هم بر روحیه ی کارمندان و هم بر خود مدیران تاثیرات مثبت گذاشته است . بیشتر از پارتیشن در مواردی استفاده می شود که مدیر یک بخش با کمبود جا و فضا برای کارمندان خود روبه رو می شود یا در صورتی که ساختمان و محیط کاری به صورت مسطح است و عاری از هرگونه اتاقی باشد . احتمالا امروزه کمبود جا در تمامی بخش های ادارات گریبانگیر مدیران و سرپرستان است و عاقلانه ترین کار این است که از پارتیشن بندی در فضای خود بهره ببرند .

کاربردهای پارتیشن اداری و پارتیشن دوجداره در ارگان های مختلف

پارتیشن دوجداره استفاده های فراوانی دارد از جمله می توان از آن در یک مطب دندان چزشکی برای جدا کردن فضای اتاق ویزیت از اتاق انتظار استفاده کرد . یا جدا کردن اتاق معاینه از یونیت دندانپزشکی نیز کاربرد دارد . و در شرکت های بازرگانی نیز از پارتیشن در جدا کردن اتاق های حسابداری از مالی و یا کتارشناسان یک بخش و ی ایجاد اتاق های جدید برای کارمندان جدید .  در شرکت های بزرگ نیز از پارتیشن های اداری می توان برای ایجاد فضاهای جدید و مختلف مثل اتاق کارمندان , اتاق جلسات و یا قراردادها , اتاق مدیران و … استفاده کرد .

مجموعه اینفو پارتیشن همیشه در تلاش این بوده و است که با ارائه اطلاعات مفید و سودمند در مورد پارتیشن و انواع آن مشتریان و خریداران را هرچه بیشتر با پارتیشن و پارتیشن بندی آشنا کند . جهت مشاوره تلفنی و حضوری با کارشناسان فنی و روابط عمومی مجموعه ی ما در ارتباط باشید . هدف ما کسب رضایت مشتریان عزیز است و در این راه از هیچ کوششس دست بردار نیستیم و راهنمایی های لازم را در مورد نحوه ی انتخاب پارتیشن و انواع آن خواهیم کرد .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *