انواع مختلف پارتیشن اداری و اجرای آن در ادارات و سازمان ها

انواع مختلف پارتیشن اداری و اجرای آن در ادارات و سازمان ها : پارتیشن کلمه ای است به معنی جدا کردن محیط از یکدیگر به معنی زیاد کردن بخش های مختلف در یک مکان . به عبارتی از پارتیشن در زمانی استفاده می شود که نیاز به فضای بیشتری داشته باشیم . پارتیشن ها انواع مختلفی دارند که با توجه به نیاز می توان آن ها را انتخاب کرد . به عبارتی واضحتر تمامی استایل ها و سبک کار و زندگی ها با یکدیگر یکسان نیستند و مدل پارتیشن های ادرای نیز بسته به نیاز و شرایط استفاده و سلیقه نیز متفاوت است . و تولید و نصب پارتیشن های اداری یک نسخه ی واحد ندارد که بتوان آن را عمومیت کرد و به همه یک نوع را تجویز کرد .

برخلاف نظر و عقیده ی مردم که فکر می کنند طراحی  نصب پارتیشن کاری است آسان باید این را بدانیم که نصب , طراحی و اجرای پارتیشن مسئله ای ساده نیست و مثل هر کار دیگر پیچیدگی های مختص به خود را دارد . و نقشه و تفکر خاصی را از ابتدای طرح باید برای رسیدن به نتیجه ی مطلوب مد نظر داشته باشیم . در این راستا مجموعه پارتیشن ما با توجه به سلیقه و نیاز مشتریان خود اقدام به نصب انواع پارتیشن و تولید انواع پارتیشن اداری می کند . و طی تلاش های خود در چند سال اخیر که پروژه های فراوانی را کار کرده در اختیار مشتریان عزیز قرار می دهد . با مطالعه ی این مقاله می توانید با دیدی بازتر پارتیشن مختص به محیط اداری خود را انتخاب کنید و در صورت پیش امدن هرگونه سوال و مشکلی می توانید به صورت رایگان با کارشناسان ما در ارتباط باشید و از خدمات مجموعه ی ما بهره ببرید .

انواع مختلف پارتیشن اداری و اجرای آن

انواع مختلف پارتیشن اداری و اجرای آن

خریداران محترم هزینه و وقت خود را صرف پارتیشن بندی می کنند پس این نکته را نباید فراموش کرد که باید در انتخاب پارتیشن سازی دقت کنند تا از خدمات مطلوب و شایسته ای برخوردار شوند . مجموعه ی اینفو پارتیشن وقت و انرژی زیادی را صرف مشتریان خود می کند تا هم به حقوق مصرف کننده احترام بگذارد هم کار خود را به نحو احسن انجام دهد . و هدف اصلی از این خدمات ارج نهادن و احترام گذاشتن به حسن انتخاب شما است و زیرا انتخاب شما مجموعه اینفو پارتیشن بوده و سعی می کنیم خاطره ی زیبایی از مجموعه ی خود در ذهن شما به جای بگذاریم . با آرزوی موفقیت امیر سعیدی مدیر مجموعه اینفو پارتیشن .

پارتیشن های اداری تمام شیشه کوتاه

در این نوع از پاریتشن ها کارفرما هدف اصلیش از پارتیشن بندی علاوه بر تفیکیک فضا وجود نور در فضا است و به عبارتی این کار را به خاطر نورگیر بودن فضا انجام می دهد . در بعضی از پارتیشن ها از شیشه های دوجداره بلند استفاده می شود که درب آن ها نیز شیشه است . در این نوع مدل که به آن پارتیشن شیشه ای با ارتفاع بلند نیز می گویند قسمت پایینی در حدود ۲۰ سانتی متر پاخور در نظر گرفته شود به این طریق از شکستن شیشه ها جلوگیری می شود . برای ایمنی بالا در کار از شیشه سکوریت استفاده کنید البته نمی توان با قاطعیت گفت که شیشه سکوریت نمی شکند ولی اگر بشکند به صورت پودر زمین می افتد و احتمال خطر را کمتر می کند . این نوع از پارتیشن دوجداره می تواند به صورت شیشه ساده دوجداره , تک جداره , سند بلاست و یا پرده کرکره سوئدی استفاده شود .

این نوع از پاریتشن به علت این که از شیشه کوتاه استفاده شده است عایق صدا نیست و مناسب برای بخش هایی است که وجود صدا برای کاربران آن بخش مهم نیست . و یک عیب دیگری که این پارتیشن دارد این است که کاربر نمی تواند میز خود را نزدیک پارتیشن قرار دهد چون با این کار احتمال شکستن شیشه را به حداقل می رساند حتی اگر از شیشه سکوریت هم ساتفاده شود باز هم احتمال شکستن در آن وجود دارد . این مدل از پارتیشن ها برای سالن ها و راه روها مناسب هستند . ولی اگر بنابه سلیقه ی شخصی بخواهید از این نوع پاریتشن استفاده کنید باید چیدمان و دکوراسیون را به گونه ای انتخاب کنید که در حین رفت آمد هیچ گونه خطری پارتیشن را تهدید نکند . درب های شیشه ای نیز باید توسط یک مانع مهار شوند تا به دیوار برخورد نکنند .

انواع مختلف پارتیشن اداری و اجرای آن

پارتیشن اداری شیشه بلند یا سقفی با درب mdf

از این نوع پارتیشن اداری نیز به مانند دیگر پارتیشن ها برای جداسازی فضای خاص استفاده می شود . که در آن عایق بودن صدا از اهمیت ویژه ای برخوردار است . و دومین نکته ی مهم این که نورگیر بودن از اهمیت برخوردار است . برای تامین نور طبیعی قسمت بالایی پارتیشن از ارتفاعی در حدود ۲۱۰ سانتی متر به بعد شیشه به کار برده می شود ولی می توان از شیشه بلند هم در قسمت های پایینی پارتیشن بهره برد که باعث زیباتر شدن پارتیشن می شود . که این بسته به سلیقه مشتری دارد که بخواهد از شیشه بلند استفاده کند . جهت استحکام و بادوام بودن درب آن ها از ام دی اف ساخته می شود . در این مدل می توان از شیشه سندبلاست استفاده کرد و علاوه بر آن می توان از شیشه ساده و پرده با کرکره استفاده کرد که میزان نور در فضا را تحت کنترل خود در آورد .

در سندبلاست ها امکان نصب لوگو , استیکر و یا آرم شرکت بر روی شیشه وجود دارد . در بعضی از موارد نیز کرکره های استفاده شده در این نوع از مدل ها از حد استاندارد خود بزرگتر هستند که امکان دارد قیمت بیشتری متوجه آن ها بشود . جهت ایمن بودن فضا استفاده از شیشه سندبلاست به جای شیشه های معمولی اکیدا توصیه می شود که ایمنی فضا را به حدقل ممکن می رساند . در برخی مواقع قسمت بالایی یک پارتیشن که کتیبه یا دیوار کاذب منتهی می شود بهتر این می باشد که کتبه از mdf ساخته شود تا مطابق با نمونه و الگوی دیوار آن ها را برش داد و به شکل سقف نصب کرد . بسته به سلیقه و هزینه ی موجود می توان عواملی چون نورپردازی در فضا و یا شیشه های چرم دار و دکوراتیو در پارتیشن های اداری استفاده کرد که سبب زیبایی چند برابر محیط می شود .

پارتیشن اداری در ارتفاع کوتاه

این نوع از پارتیشن ها برای مهیا کردن یک فضای کاری و جلوگیری از صداهای مزاحم برای کاربران و افزایش تمرکز کاری کارمندان استفاده می شوند . ارتفاع این مدل از پارتیشن ها از ۱۲۰-۱۶۰ سانتی متر متغییر است . در این سبک از درب استفاده نمی شود و فقط آن قسمت از پارتیشن که باز است برای عبور و خروج مورد استفاده قرار می گیرد . میز و صندلی کاربران نیز در پشت این پارتیشن قرار داده شده است . بلوک و قسمت پایینی پارتیشن از Mdf است که تا ارتفاع ۸۰ سانتی متر از ام دی اف کار شده است . که در صورت برخورد با پارتیشن نگران خرابی آن نباشید زیرا ایمن هست . و کارمندان می توانند بدون دیده شدن و مزاحمت به کارهای اداری و روزمره خود برسند . پارتیشن هایی که به این طریق طراحی و نصب می شوند برای نصب کردن آن ها پیچ را به زمین وصل نمی کنند بلکه تنها نگهدارنده ی آن ها دیوار است . ولی می توان برای محکم کاری کردن و نصب آن به زمین آنرا به شکل L در آورد تا مقاومت و ایستایی در آن ها ثابت شود .

یک پیشنهاد ویژه ی دیگر برای افزایش ایستایی و مقاومت پارتیشن استفاده کردن از کمد ها و فایل های کوتاه است که به بدنه ی پارتیشن متصل می شوند . از بخش ۸۰ سانتی متر از کف به قسمت بالا را می توان شیشه به کار برد که توصیه می کنیم از شیشه ی تک جداره ضخامتی در حدود ۶ میلی متر استفاده کنید . و بهتر این است که شیشه از جنس سند بلاست باشد و در این شیشه ها می توان آرم مخصوص شرکت یا لوگوی خاصی را بر روی آن ها طراحی کرد . این نوع از شیشه ها می تواند در مدل پارتیشن گیشه و یا بانکی تغییر کند و مشتری می تواند نسبت به نوع نیاز خود آن را سفارش دهد . وصل شدن پیشخوان و میز به این نوع از پارتیشن ها خیلی آسان است و این مدل ها را می توان در میزهای کارمندان و یا کارشناسان و .. نصب کرد و تمامی سیم کشی های برق کابل شبکه و سیم تلفن و ماژول ها و .. با ایجاد کردن ترانکینگ و از جداره های پارتیشن ها به عنوان داکت در آن ها استفاده کرد .

بهبود شرایط کاری با استفاده از پارتیشن اداری و دوجداره

پارتیشن اداری در ارتفاع کوتاه ۲۱۰ سانتی متری و استاندارد و شیشه ساده

در میان انواع مختلف پارتیشن اداری از بهترین مدل های پارتیشن اداری می توان به این نوع از پارتیشن اشاره کرد که در اکثر سازمان ها و دفاتر کارها و شرکت ها از این مدل انواع مختلف پارتیشن اداری استفاده می کنند و کاربردهای زیاد دیگری نیز می شود از آن ها کرد . زیبایی , دوجداره بودن , ایستایی و امنیت بالا از مهمترین مزیت های این نوع پارتیشن ها است . قسمت پایین این نوع از پارتیشن ها به صورت MDF است که و در بهای آن شیشه است که می تواند از جنس شیشه ساده دوجداره , تک جداره ساده و یا سند بلاست باشد . در این سبک از پارتیشن ها می توان از شیشه های تک جداره استفاده کرد . لازم به ذکر است که چون ارتفاع پارتیشن ها ۲۱۰ سانتی متر است که سقف استاندارد برای یک پارتیشن در اینجا ۲۷۰-۳۰۰ می تواند باشد از آن فاصله دارد پس عایق بندی از صوت و صدا در اینجا اصلا مهم نیست و هدف اصلی استفاده از پاترتیشن جدا سازی بوده است . ولی وجود نور و جریان هوا و گردش هوا در اینجا مهم است . امکان دارد محیط شما دری دریچه ی خنک کننده و یا همان کولر نباشد و یا اصلا گرمایش آن تامین نشود از این پارتیشن استفاده می منیم زیرا باعث گردش هوا از قسمت بالا می شود .

و می تواند گرما و سرما را از طرق اسپلیت و دریچه به داخل هدایت کند . این نوع از پارتیشن ها برای کارمندان زیاد مناسب نیستند زیرا دید داخل اتاق امکان پذیر است و برای اتاق کنفرانس و اتاق مدیر و .. هم مناسب نیست و بیشترین هدقف استفاده از آن برای کنترل و دید کاربر کاربرد دارد . این مدل از پارتیشن ها برای ابعاد کوچکتر در اتاق های سرور مورد ستفاده قرار می گیرند و از این طریق می توان عملکردهای سرور را کنترل و مشاهده نمود

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *