ایده های نو در پارتیشن بندی اداری و دوجداره

ایده های نو در پارتیشن بندی اداری و دوجداره
۵ (۱۰۰%) ۱ vote[s]

ایده های نو در پارتیشن بندی اداری و دوجداره : استفاده از پارتیشن های اداری در ادارات و سازمان ها سبب می شود که روحیه ی کارمندان بالاتر برود و بهره وری بهتری به ارمغان می آورد . ولی یک نکته دیگر اینکه امکان دارد که کارمندان با یکدیگر تعامل کمتری داشته باشند و نتوانند آزادانه با یکدیگر ارتباط داشته باشند . البته امروزه بعضی از شرکت ها تا حدودی توانسته اند این مشکل را از بین ببرند به ین طریق که پایه ی میز ایجاد می کنند که می تواند نیازهای ویژه شما را تا حدودی حل کند .

بعضی از کارمندان بنابر نیاز و اصول کاری مجبورند دایم با یدکدیگر تعامل و گفتگو داشته باشند بنابراین ممکن است دیواره های کوتاه در مکعب هایی کار کنند . ولی بعضی از افراد دوست ندارند کسی به حریم شخصیشان وارد شود در این صورت می توانند از میزهایی استفاده کنند که اطراف آن ها دیوراه های بلند وجود داشته باشد .

ایده های نو در پارتیشن بندی اداری و دوجداره

در سال ۱۹۶۸ برای اولین بار از کلمه ی پارتیشن فردی برای کارکنان ادارات استفاده شد . یک چشم انداز بزرگتر با نام دفتر عمل بود . بنابراین شرکت ها و ادارات مختلفی روش های حجم باز را مورد استفاده قرار دادند که به این روش که تمامی میزهای کارکمندان به شکل متمرکز ولی گاهی نیز به ترتیب غیر شخصی بوده است .

مخترع پارتیشن فردی است به نام پروپست اولین با به این فکر افتاد که بعضی از کارمندان نیاز به کار کردن در جای خلوتی هستند و در یک اتاق وجود چند کارمند با یکدیگر شاید برای برخی آزار دهنده باشد و حواس پرتی به وجود اورند . با ایجاد پارتیشن شیشه ای و اداری در فضای اداری کارمندان می توانستند حجم کاری خود را با روشی کارآمد تر و بهتر ارائه دهند .

ایده های نو در پارتیشن بندی اداری و دوجداره

پارتیشن ها در اصل با معنی و مفهوم اصلی خود با نام دفتر عمل بر طبق نیاز ها و علایق کارمندان برای برقراری ارتباط با همدیگر دسته بندی می شدند . بعضی از پارتیشن ها قابل دسترسی و محیطی باز دارند و بعضی نیز عایق صوت و صدا و دارای محفظه هستند . ایده های نو در پارتیشن بندی اداری و دوجداره در بعضی از پارتیشن های اداری نیز وجود نور و نورگیر بودن فضا جز اولویت کاری است .

با گذر زمان و گذشتن چند دهه از عمر پارتیشن ها یک نوع نگرانی اقتصادی برای افرادی که به تعامل بیشتر در محیط اداری به یکدگیر نیاز دارند به وجود آورد . ولی با این حال از کارآمدترین راه و روش ها که هم در وقت و هم در هزینه می تواند صرفه جویی به عمل آورد استفاده از پارتیشن ها در فضاهای اداری و سازمانی است . روحیه کارمند باید با محیطی که در آن پارتیشن بندی انجام گرفته است سازگار باشد تا بتواند در کار خود بهره وری به وجود آورد و روحیهی کاری خود را از دست ندهد . مجموعه اینفو پارتیشن برای حل این مشکل به شما پیشنهاد می کند که در انتخاب نوع پارتیشن و دکوراسیون اداری (با توجه به قیمت پارتیشن ) از کارمندان خود نیز نظر خواهی بکنید .

اگر بخواهیم بگویی که از پارتیشن اداری برای بهره وری کارمندان انجام گرفته به نظر کار دشواری می آید در بهره وری عوامل زیادی تاثیر گذار است که پارتیشن فقط یک قسمت کوچکی از آن است . با پارتیشن بندی فضاهای اداری یک نوع خصوصی سازی در محل کار نیز ایجاد می شود که به نفع اکثر کارمندان است .

مجموعه اینفو پارتیشن با داشتن سابقه ی طولانی در پارتیشن بندی انواع پارتیشن اداری , پارتیشن دوجداره و … توانسته اند رضایت مشتریان خود را به دست آورند .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *